After-School Classes

Mon Tue Wed Thu Fri Sat/Sun
Mon, Dec 31
Tue, Jan 1
Wed, Jan 2
Thu, Jan 3
Fri, Jan 4
Sat, Jan 5
Sun, Jan 6
Mon, Jan 7
Group Lil Ballers (9 weeks)
-
Sport Court
Group French (15 weeks)
-
Room 4
Group Kids Carpentry (9 Weeks)
-
Science Room
Tue, Jan 8
Group Young Rembrandts Drawing
-
Casa I
Group International Dance: Class I
-
Room 1
Group Soccer Shots
-
Field (Main Building)
Group Discover Magic by Xakary the Magician
-
Science Room
Group International Dance: Class II
-
Room 1
Wed, Jan 9
Group Karate
-
Casa I
Group Karate (Grades 1-6)
-
Science Room
Thu, Jan 10
Group Fun with Mandarin for Heritage Families
-
Casa I
Group Soccer Shots: Class I
-
Field (Main Building)
Group Art for Kids
-
Science Room
Group Chess
-
Room 1
Group LEGO Robotics (LEGO WeDo)
-
Room 5
Group Soccer Shots: Class II
-
Field (Main Building)
Fri, Jan 11
Group Chess (8 Weeks)
-
Room 1
Group Cooking (8 Weeks)
-
Mezzo Kitchen
Group Ballers Program (8 Weeks)
-
Sport Court
Group Sewing by Made Sewing (8 Weeks)
-
Science Room
Sat, Jan 12
Sun, Jan 13
Mon, Jan 14
Group French (15 weeks)
-
Room 4
Group Kids Carpentry (9 Weeks)
-
Science Room
Tue, Jan 15
Group Young Rembrandts Drawing
-
Casa I
Group International Dance: Class I
-
Room 1
Group Soccer Shots
-
Field (Main Building)
Group Discover Magic by Xakary the Magician
-
Science Room
Group International Dance: Class II
-
Room 1
Wed, Jan 16
Group Karate
-
Casa I
Group Karate (Grades 1-6)
-
Science Room
Thu, Jan 17
Group Fun with Mandarin for Heritage Families
-
Casa I
Group Soccer Shots: Class I
-
Field (Main Building)
Group Art for Kids
-
Science Room
Group Chess
-
Room 1
Group LEGO Robotics (LEGO WeDo)
-
Room 5
Group Soccer Shots: Class II
-
Field (Main Building)
Fri, Jan 18
Group Chess (8 Weeks)
-
Room 1
Group Cooking (8 Weeks)
-
Mezzo Kitchen
Group Ballers Program (8 Weeks)
-
Sport Court
Group Sewing by Made Sewing (8 Weeks)
-
Science Room
Sat, Jan 19
Sun, Jan 20
Mon, Jan 21
Tue, Jan 22
Group Young Rembrandts Drawing
-
Casa I
Group International Dance: Class I
-
Room 1
Group Soccer Shots
-
Field (Main Building)
Group Discover Magic by Xakary the Magician
-
Science Room
Group International Dance: Class II
-
Room 1
Wed, Jan 23
Group Karate
-
Casa I
Group Karate (Grades 1-6)
-
Science Room
Thu, Jan 24
Group Fun with Mandarin for Heritage Families
-
Casa I
Group Soccer Shots: Class I
-
Field (Main Building)
Group Art for Kids
-
Science Room
Group Chess
-
Room 1
Group LEGO Robotics (LEGO WeDo)
-
Room 5
Group Soccer Shots: Class II
-
Field (Main Building)
Fri, Jan 25
Group Chess (8 Weeks)
-
Room 1
Group Cooking (8 Weeks)
-
Mezzo Kitchen
Group Ballers Program (8 Weeks)
-
Sport Court
Group Sewing by Made Sewing (8 Weeks)
-
Science Room
Sat, Jan 26
Sun, Jan 27
Mon, Jan 28
Group French (15 weeks)
-
Room 4
Group Kids Carpentry (9 Weeks)
-
Science Room
Tue, Jan 29
Group Young Rembrandts Drawing
-
Casa I
Group International Dance: Class I
-
Room 1
Group Soccer Shots
-
Field (Main Building)
Group Discover Magic by Xakary the Magician
-
Science Room
Group International Dance: Class II
-
Room 1
Wed, Jan 30
Group Karate
-
Casa I
Group Karate (Grades 1-6)
-
Science Room
Thu, Jan 31
Group Fun with Mandarin for Heritage Families
-
Casa I
Group Soccer Shots: Class I
-
Field (Main Building)
Group Art for Kids
-
Science Room
Group Chess
-
Room 1
Group LEGO Robotics (LEGO WeDo)
-
Room 5
Group Soccer Shots: Class II
-
Field (Main Building)
Fri, Feb 1
Group Ballers Program (8 Weeks)
-
Sport Court
Group Sewing by Made Sewing (8 Weeks)
-
Science Room
Sat, Feb 2
Sun, Feb 3

Calendar Search

Date Range
-